O Udarze

Udar - z ukraińskiego: "uderzenie" 

Uczy
Dopinguje 
Aktywizuje
Rozwija

HISTORIA
Pierwsze treningi w Akademickim Klubie Taekwondo “Udar” odbyły się w połowie listopada 2001 roku. Z inicjatywy Piotra Rybki, organizacja oficjalnie została zarejestrowana w strukturach Politechniki Gdańskiej 24 kwietnia 2002 roku.

Aktualnie, pomimo słowa ‘akademicki’ w swojej nazwie, klub jest otwarty dla wszystkich osób, które chcą trenować sztuki walki, a w szczególności taekwon-do, niezależnie od wieku. 
Klub posiada grupy dziecięce (od 6 r.ż.), młodzieżowe (od 11 do 18 r.ż.) i seniorskie (od 18 do 118 lat ;-) ). 

Klub od początku swojej działalności współpracuje z ogólnopolskimi i międzynarodowymi organizacjami Taekwon-do ITF, dzięki czemu stopnie uzyskane w czasie egzaminów są honorowane na całym świecie. 

18 maja 2015 roku, w Urzędzie Miejskim w Gdańsku Klub zarejestrowany zostaje jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. 

W 2016 roku Klub wchodzi w poczet członków zwyczajnych Polskiego Związku Taekwon-do i tym samym przynależy do największej międzynarodowej organizacji INTERNATIONAL TAEKWON-DO FEDERATION. 

TRENINGI
Zasadniczym celem działalności klubu jest propagowanie sztuk walki jako alternatywnej i efektywnej formy spędzania wolnego czasu. Podczas treningów instruktorzy skupiają się na dokładności, skuteczności i sile technik tradycyjnych, sportowych oraz samoobrony.

Najważniejsze jest dla nas budowanie i zachowanie sprawności ogólnej naszych ćwiczących oraz zrozumienie przez nich wykonywanych technik. Dzięki takiemu podejściu treningi są ciekawe dla ćwiczących, przynoszą szybkie efekty w budowaniu siły, gibkości, prawidłowej postawy ciała, jak również zwiększają wolę walki, wytrwałość, koncentrację i spokój wewnętrzny. Zdobyte umiejętności zwiększają szansę również w potencjalnej, realnej konfrontacji.

W realizacji naszych celów wykorzystujemy nie tylko klasyczne techniki taekwon-do, ale również czerpiemy pełnymi garściami z innych sztuk walki (nasi instruktorzy posiadają doświadczenie m.in. w kung fu, kickboxingu, bjj), kalisteniki, treningu funkcjonalnego i jogi. Pozwala to na znaczne rozszerzenie wachlarzu umiejętności naszych ćwiczących, niezależnie od ich poziomu zaawansowania. 

Zajęcia prowadzone są osobno dla dzieci i dorosłych. 
Treningi odbywają się w osobnych grupach, zróżnicowanych pod względem wieku i poziomu zaawansowania. 

 

KURS SAMOOBRONY
Od 2003 roku klub prowadzi Bezpłatny Adaptacyjny Kurs Samoobrony (BAKS). Rokrocznie około 150 studentów, licealistów i mieszkańców Trójmiasta poznaje skuteczne metody obrony przed napastnikiem oraz sposoby zapobiegania sytuacjom zagrożenia. Uczestnicy kursu uczą się nie tylko prostych technik samoobrony, ale także tego, jak wykorzystać słabości napastnika przeciwko jemu samemu, poznają psychologiczne aspekty samoobrony oraz nabierają pewności siebie i wiary, że są w stanie sami się obronić.

 

SEMINARIA I SZKOLENIA
Gdy tylko nadarza się okazja członkowie klubu biorą czynny udział w seminariach szkoleniowych prowadzonych przez mistrzów różnych sztuk, sportów i systemów walki, m. in. taekwon-do, boksu, mma, bjj, sajn, kapap.

 

ZAWODY
Wiedza i umiejętności zdobyte podczas treningów i seminariów pozwalają zawodnikom klubu na sprawdzenie swoich umiejętności na odbywających się przynajmniej 2 razy w roku zawodach ogólnopolskich oraz regularnych sparingach międzyklubowych i turniejach wewnątrzklubowych.

 

INICJATYWY
W wolnym czasie, w ramach urozmaicenia trudów pracy na treningach, członkowie Klubu biorą udział w wydarzeniach o charakterze sportowo-rozrywkowym takich jak: wyjazdy sportowo-integracyjne, pokazy sztuk walki czy też biorą udział w akcjach społecznych i prozdrowotnych.

Jeżeli chcesz poświęcić czas na aktywność fizyczną w przerwach pomiędzy nauką, pracą, a rozrywką, przyjdź trenować z nami!

JEŚLI CHCESZ BYĆ LEPSZY NIŻ INNI, ZACZNIJ ROBIĆ WIĘCEJ NIŻ ONI!