AKT Udar Junior

kids

  

GRUPA

Dla kogo?

Kiedy?

KIDS

dzieci 6-9 lat

Środy

18:00 - 19:00

MŁODZIK

dzieci 10-13 lat

Wtorki i czwartki

18:00 - 19:00

JUNIOR

młodzież 14 lat wzwyż

Wtorki i czwartki

Niedziele

19:00 - 20:30

18:30 - 20:00

 Gdzie: Gdańsk Zaspa, ul. Burzyńskiego 10 Szkoła Podstawowa nr 48 ("parkiet") 


Pierwsze zajęcia bezpłatne!


Grupy otwarte. Prowadzimy ciągły nabór. Zajęcia rozpocząć można w każdej chwili trwania semestru

 Co potrzebuję, żeby rozpocząć przygodę z taekwon-do?

 Przede wszystkim dużą dawkę chęci i dobrego nastawienia. Poza tym idealne będą:

  • długie spodnie (dresowe, legginsy)
  • koszulka - najlepiej t-shirt bez guzików, zamków i wszelakich ozdób
  • butelka wody do picia

 W razie pytań można kontaktować się

- drogą mailową na adres: kowalski.udar[at]gmail.com,

- telefonicznie 605-151-734, lub osobiście po treningach. 

Grzeczność, uczciwość, wytrwałość, samokontrola, odwaga oraz bezpieczeństwo – tymi zasadami kierujemy się wprowadzając młodych adeptów w tajniki sztuki walki, którą trenujemy, czyli taekwon-do.

Wg definicji twórcy tej sztuki, generała Choi Hong Hi. „Taekwon-do w uproszczeniu i wielkim skrócie jest to walka bez użycia broni, wymyślona dla celów samoobrony. Jest to naukowy sposób użycia ciała w samoobronie, ciała, które osiągnęło szczyt swoich możliwości poprzez uporczywy i intensywny trening fizyczny jak i psychiczny. Trening fizyczny i psychiczny jest sposobem, drogą wiodącą do celu, którym jest ukształtowanie własnego wnętrza. To stanowi różnicę w podejściu, która różnicuje prawdziwych „praktyków” od entuzjastów, którym wystarcza tylko samo „ćwiczenie”. Oto jeden z powodów, dla których taekwon-do nazywane jest sztuką samoobrony. Taekwon-do wymusza lub łagodniej – wykształca szczególny sposób myślenia i podejścia do życia poprzez wprowadzenie do umysłu ideału moralnego uzbrojenia”.

Jakie są korzyści uprawiania taekwon-do przez dzieci?

Trening taekwon-do z jednej strony, poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia fizyczne, zapewnia wszechstronny rozwój młodego organizmu. Z drugiej strony kładziony jest duży nacisk na kulturę duchową i moralność, nie tylko dla osiągnięcia rozwoju techniki, ale także dla kształtowanie charakteru.

Ćwiczenia taekwon-do znakomicie wpływają na sprawność fizyczną dziecka. Treningi odbywają się bez wykorzystania ciężarów, czy też specjalnego sprzętu. Trening taki może nie sprzyja znacznemu przyrostowi mięśni, ale doprowadza do utraty tkanki tłuszczowej i rozwoju mięśni głębokich / posturalnych. To właśnie te mięśnie odpowiedzialne są za prawidłową postawę dziecka. Tak ukierunkowany rozwój pozwala wykształcić prawidłowe nawyki ruchowe, oddalając widmo kontuzji mogących się zdarzyć nawet w życiu codziennym. U ćwiczącego poprawia się gibkość, rozciągnięcie, siła mięśniowa, szybkość, refleks i koncentracja.

W początkowej fazie trening bazuje na ćwiczeniach ogólnorozwojowych z sukcesywnym wprowadzaniem technik taekwon-do. Z tego względu ćwiczenia w głównej mierze są bezkontaktowe i wykonywane „w powietrze”. Dzieci stopniowo nabierają umiejętności panowania nad techniką i swoim ciałem (ćwicząc na specjalnych miękkich poduchach do uderzeń i packach do kopania), a następnie płynnie i całkowicie naturalnie przechodzą do fazy ćwiczeń z partnerem. Dopiero po nabraniu pewności i kontroli nad technikami wprowadzane są elementy walki sportowej. Sparingi odbywają się z bezwzględnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w pełnym (atestowanym przez organizacje międzynarodowe) sprzęcie ochronnym (ochraniacze rąk, nóg, głowy) oraz ze szczególnym naciskiem na lekki kontakt. Dzięki temu, jak i dzięki żmudnemu, wielomiesięcznemu naukowo opracowanemu treningowi rywalizacja sportowa w taekwon-do jest o wiele bezpieczniejsza niż wiele innych sportów, również tych drużynowych. 

Dodatkowo, oprócz treningów Taekwon-do trenerzy w porozumieniu z Miastem Gdańsk, realizują program "PROFIS - Sport bez uzależnień". Program, którego założeniem jest wykorzystanie sportu i aktywności fizycznej do kształtowania prawidłowych zachowań dzieci i młodzieży również poza salą sportową. 

Nie każdy może zostać mistrzem - ale spróbować warto!!