Anna Truszkowska

Anna Truszkowska - I DAN

ania effUrodzona 28.11.1981r w Kętrzynie. 
Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim i Politechnice Gdańskiej. Pochodzi z Bartoszyc, gdzie po raz pierwszy zetknęła się ze sztuką walki jaką jest taekwon-do. Od 2007 roku uczęszczała do Bartoszyckiej Szkoły Taekwon-do, gdzie pod okiem wykwalifikowanego oraz doświadczonego trenera Tomasza Zaremby (II dan ITF) zgłębiała tajniki tej dyscypliny. 

W październiku 2009 rozpoczęła swoją przygodę z Akademickim Klubem Taekwondo UDAR w Gdańsku, gdzie pod okiem niezwykle utalentowanych i kompetentnych instruktorów: przez pierwszy rok Piotra Rybki (IV dan ITF), następnie Karola Siwka (II dan ITF) oraz obecnie Przemysława Kalitowskiego (III dan WTF) i Krzysztofa Kowalskiego (II dan ITF) systematycznie trenowała oraz przystępowała do egzaminów na stopnie uczniowskie. W barwach AKT UDAR zaprezentowała się również na kilku imprezach sportowych (MP w Ząbkowicach Śląskich w 2010r oraz MP w Ostródzie w 2011r) gdzie zdobywając medale stawała na podium za udział w konkurencjach walk oraz układów formalnych.

10. marca 2013r. po seminarium z synem twórcy taekwon-do GM Choi Jung Hwa (IX dan) w Oleśnicy, wzięła udział w egzaminie i uzyskała stopień I dan.